Nasiona marihuany

Nasiona marihuany oraz ich odpowiedni sposób przechowywania.

Od nasion tak naprawdę wszystko się zaczyna

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że w marihuanie, absolutnie wszystko zaczyna się od nasion. Dlatego też nasionom należy zagwarantować warunki możliwie jak najlepsze. Między innymi właśnie dlatego unikamy wszelkiego rodzaju uszkodzeń. Gdy przechowuje się w sposób odpowiedni nasiona marihuany, to są one wytrzymałe jak i także silne. Należy o nie zadbać w odpowiedni sposób. Musimy mieć świadomość, że mamy do czynienia z naturalnym organizmem. Przechowywanie błędne na pewno na wpływ negatywny na rozwój plonów jak i także samych roślin. Można zmniejszyć i to znacznie ich tak zwaną kiełkowalność. Jeśli chodzi o nasiona w stu procentach zdrowe, to wynosi ona dziewięćdziesiąt procent. Nasiona, które przechowywane są w błędny sposób mogą nawet potrzebować siedmiu dni do samego wykiełkowania. Należy stosować porady, aby uniknąć problemów naprawdę niepotrzebnych.

Kluczem do sukcesu jest niska wilgotność

Wilgotność na wysokim poziomie na pewno uszkadza same nasiona marihuany. Nie może ona przekraczać trzydziestu procent. Najlepiej jest, aby nie przekraczała ona dwudziestu procent. Idealnym wręcz rozwiązaniem jest zapakowanie nasion próżniowo. Szczelne zamknięcie jest już dla nas połową sukcesu. W przezroczyste, specjalne tubki możemy zapakować dosłownie niewielką ilość naszych nasion. Gdy jednak posiadamy próżniową pakowarkę, to mamy problem z głowy. Nie posiadając jej możemy zadbać o zamykany słoik czy też pudełko dosyć szczelnie zamykane. Jeśli chodzi o słoik to się do niego wrzuca specjalny żel. Może on mieć postać kulek czy też saszetek. Żel można kupić przez Internet. W zastępstwie żelu można pokusić się o saszetkę pochłaniającą.

Drugi punkt – niska temperatura

Wielu growerów ma naprawdę spory problem jeśli chodzi o temperaturę. Najłatwiejszym sposobem jest posiadanie specjalnej lodówki. Lodówka ta służy w zasadzie tylko i wyłącznie do przechowywania właśnie nasion. Jednak wiedzieć musimy, że nawet w tego typu lodówkach musimy uważać na wilgoć. Większość lodówek w dzisiejszych czasach już odprowadza wilgoć. Jednak mimo posiadanej przez nas lodówki lepiej jest trzymać w niej nasiona zapakowane dosyć szczelnie.

Lepiej unikać słońca oraz światła

Na pewno nie możemy nasiona bezpośrednio narażać na światło. Gdybyśmy tak zrobili, to od razu mielibyśmy do czynienia z mniejszą kiełkowalnością. Oprócz wspomnianych już szczelnie zamkniętych słoików czy też pojemników nie możemy zapominać o nieprzepuszczalności światła. Po zakupie bezpośrednio należy nasiona zamknąć szczelnie w lodówce i wcale nie otwierać. A dlaczego? Każda zmiana wilgoci czy też temperatury niestety je naraża na wielkie uszkodzenia. Gdy każdy zastosuje się do wymienionych wskazówek, to możemy liczyć na dobrą kondycję swoich nasion. Może ona się nawet utrzymać przez okres dziesięciu lat. Naprawdę warto. Chociażby dlatego, że nasiona marihuany wcale do jakiś takich tanich nie należą. Miejmy to na uwadze.

Źródło informacji – https://www.taniesianie.pl/